Zoo Tycoon 2

Dinosauři

26. března 2008 v 17:07 | Mich@l
Carnotaurus
Carnotaurus

Carnotaurus byl neobvyklý masožravý dinosaurus žijící během období křídy před 113 až 91 miliony let. Nad obočím měl sukovité rohy, které byli používány k trkání a pářičím obřadům a čtyřprsté "ruce" s dozadu směřujícím bodcem. Zatímco většina dinosauřích zkamenělin byla nalezena v Severní Americe, Carnotaurus byl objeven v Argentině (Jižní Americe) poměrně nedávno (1984) José F. Bonapartem. Našel pouze jednu zkamenělinu, ale ta byla tak dobře chráněná, že na jeho kůži byly viditelné tvrdé rány.Styracosaurus
Styracosaurus

Styracosaurus byl býložravý dinosaurus žijící během období ranné křídy před 65 miliony let. Byl to předek Triceratopse s jedním velkým rohem na nose a malý roh pod každým okem a pichlavý krční lem pro ochranu před dravci jako T. rex., který měl rád Triceratopse, Styracosaurs používal svůj ostrý zobák k sekání listů z nízkých rostlin jako například cykst a své silné čelisti k přežvykování tuhých listů. Velká kostní stoj s přibližně stovkou zkamenělin Styracosauruse signalizuje, že Styracosaurus cestoval ve stádech.Triceratops
Triceratops

Triceratops byl býložravý dinosaur žijící během období pozní křídy před 65 miliony let. Byl to potomek Styracosauruse s rohy na nose a očích a pichlavým krčním lemem. Triceratops mohl otevřít čelisi šikmo tak, aby shromáždil listí střídavě mezi hlavou a krkem. Svědectví zkamenělin ukazuje, že spodní strana krčního límce obsahovala husto sí» krevních cest, které byly využívané k ochlazený dinosaurů téměř stejným způsobem jako sloni dopravují krev k uším, aby vyzařovali teplo.
Tyrannosaurus rex
Tyrannosaurus rex

Tyranosaurus rex byl velký dvounohý masožravý dinoaurus žijícm na konci odbdoví křídy před 65 miliony let. O Tyranosaurusovi vědí vědci mnohem víze než o jiných dravých dinosaurech. Tyranosaurus měl kostidrtící zkousnutí a často okrádal býložravé dinosaury a jeho žaludek mohl držet více než polovinu metrické tuny masa. Lem Triceratopse bvl nalezen ve zkamenělém hnoji Tyranosauruse.

Demoverze Zoo Tycoon 2: Extinct Animals

26. března 2008 v 17:02 | Mich@l
Demoverze Zoo Tycoon 2: Extinct Animals
9.10.2007 | Velikost: 249 MB | Autor: Blue Fang Games
Podívejte se do divočin prastaré historie a setkejte se s úžasným prátkem dodo, ohromujícím americkým mastodontem a párem nebezpečných dinosaurů! Vezměte si lopatu a začněte hleda fosílie, sestavte je jako puzzle a poté s nimi hned do laboratoří a oživte vaše Vyhynulé zvíře! Nečekejte na další dobu ledovou!

Zoo tycoon 2: Marine mania - Demoverze

26. března 2008 v 16:56 | Mich@l
Demoverze Zoo Tycoon 2: Marine Mania
9.10.2006 | Velikost: 280 MB | Autor: Blue Fang Games
V celém demu je jediný scénář Coastal ze severní Ameriky, v němž si budete moct vyzkoušet jak kampaňový mód, tak i Freeform, v němž si můžete stavět vlastně, co chcete. Vyzkoušet si také můžete několik vodních zvířat jako například karetu obrovskou a také tučňáka skalního, některá zvířata můžete vycvičit a poté s nimi předvádět nějakou tu show, kterou si sestavíte.

Zoo Tycoon 2: African Adventure >> Seznam Zvířat

26. března 2008 v 16:54 | Mich@l
Hrabáč (Orycteropus afer)
hrabáč

Hrabáče (africky "pozemské prase") lze nalézt na většině území Afriky, od jižní části Egypta až k mysu Dobré naděje. Je to noční zvíře žijící v norách, krmící se mravenci, termity a dalším hmyzem. Při kopání nory používá hrabáč svůj otylý ocas k odhazování hlíny. Má klenutý hřbet, trubkovitý rypák a velké svislé uši. Jeho drápy, speciálně zformované k hrabání, používá k vylamování tvrdé hlíny termitích hnízd a potom je svým lepkavým jazykem sní.
Buvol africký (Syncerus caffer)
buvol

Buvol africký je velký divoký tur obydlující jižní a střední Afriku. žije ve stádech a je to přežvýkavec se stálými parohy, které tvoří pevnou helmu nazývanou "boss" přes jeho čelo. Buvol africký je považován za nejvíce nebezpečného ze všech afrických velkých druhů.


Želva ostruhatá (Geochelone sulcata)
želva

Želva ostruhatá je největší pevninskou želvou na africkém kontinentu. Živí se travinami a je závislá na dužnatých rostlinách pro jejich vodní zásobu. Protože želva ostruhatá tak roste, je také třeba jídlo s velkým obsahem vápníku. Želva ostruhatá je velmi odolná a agresivní, samci se často pokouší převrátit se navzájem. Pokud je horko, želva ostruhatá žije v norách v blátě, aby se vyhnula dehydrataci, a po chladné noci se někdy ráno sluní za slunečního svitu, aby se zahřála.
Magot (Macaca sylvanus)
magot

Magot není ve všem opice, nemá totiž ocas. Je to jediný makak pocházející z vnitřní oblastí Asie a v hojné míře se také vyskytuje v některých částech Severní Ameriky. V divočině žije magot ve společenstvech až 30 členů mezi vysokými cedry a dubinami v pohoří Atlas v Maroku a Alžírsku.


Bongo (Tragelaphus eurycerus)
bongo

Bongo je kaštanově zbarvená antilopa žijící v lesech střední a západní Afriky. Jako ostatní antilopy, bongo má výrazné svislé pruhy až dolů jako polevou pokapané pečivo. Jak samci tak i samice mají spirálovité parohy. Bongo přežívá stravou z kořenů, sladkých bramborů a výhonků. Jeho jazyk může omotat jídlo tak, že se snadno může krmit i z vysokých rostlin. Bongo je plachá zvíře, které utíká i když je jen málo vystrašené.
Karakal (Felis caracal)
karakal

Karakal (také známý jako perský rys) je dravec pocházející ze stepí a suchých, skalnatých kopců Afriky a Asie. Má červenohnědou srst, bílé břicho a střapce z černých vlasů vyčnívající z jeho uší. Jméno "karakal" znamená v turečtině "černé uši". Karakalové jsou velmi rychlí lovci, živící se hlodavci, malými antilopami a ptáky (dokonce i když odpočívají v korunách stromů).
Vlček etiopský (Canis simensis)
vlček

Vlček etiopský je jediným vlkem nalezeným v Africe, žije pouze na hrstce horských pastvin v Etiopii a Eritreji. Je to masožravec, zpravidla se živící hlodavci, buď si je vykopá z jejich doupat nebo je honí. Výjimečně vlci etiopští loví kooperativně, aby porazili větší zvíře jako je mladá antilopa.


Dželada (Theropithecus gelada)
dželada

Dželada je blízce příbuzný paviánovi, ale jeho nozdry jsou dále od jeho úst. Samec dželady má velmi zřetelnou pláštěnku z vlasů, které pokrývají hlavu a visí dolů ze zad. Dželada žije na horských pastvinách zejména v Etiopii. Přežívá z travin, kořenů, cibulek a příležitostně i hmyzu. Kvůli této omezené stravě stráví velkou část dne sháněním potravy. Dželady mají komplex sociální struktury a komunikují velkým množstvím zvuků, hmatovou komunikací a výrazem v obličeji.
Gerenuk (Litocranius walleri)
gerenuk

Gerenuk je blízce příbuzná s gazelou, ale oproti ní má podlouhlý krk, který jí dovolí jíst z korun stromů, které jsou několik stop vysoko. Někdy stojí na zadních nohách, aby se mohla krmit a při tom používá přední nohy ke strhnutí větví. Gerenuky žijí v malých skupinkách protože jsou pak přizpůsobivý predátorům a nemají žádnou specifickou dobu páření. Bývají často kořistí pro gepardy, leopardy, lvy a šakaly.
Mandril (Mandrillus sphinx)
mandril

Mandril je suchozemský pavián z tropického západu Afriky. Samec mandrila je pova žován za nejpestřejšího savce na zemi. Jeho čumák má velké kostnaté hrboly, které jsou pokryty podélnou žebrovou holou ků ží v živých barvách modré a červené. Mandril má svalnaté a tlusté tělo se silnými končetinami a obrovskými špičáky, které přidávají na jeho zuřivému výrazu.

Žirafa masajská (Giraffa camelopardalis tippelskirchi)
žirafa

Žirafa masajská je nejvyšší suchozemské zvíře. Všechny žirafy mají krátkou hustou srst se složitým vzorkem tmavých fleků v barvách od žluté až ke kaštanově hnědou. Toto zbarvení pomáhá žirafám se ukrýt mezi stromy a listy a dělá je těžko spatřitelné vůči predátorům. I když žádné dvě žirafy nemají úplně stejný vzorek, některé vzorky jsou tak běžné a zřetelné, že zoologové identifikovali několik druhů žiraf, včetně masajské, díky nim. Žirafa masajská má fleky se zubatým obrysem.
Varan nilský (Varanus niloticus)
varan

Varan nilský se řadí mezi největší ještěry na světě a žije blízko řek a toků v subsaharské Africe. Má útočnou povahu a ohromnou fyzifckou sílu v čelistích, nohách a ocasu (který často používá jako zbraň). Varan nilský je masožravý a má sklon polykat kořist celou. Živí se kobylkami, brouky, ptáky, rybami, hlodavci a dokonce i jinými ještěry. Zatímco zejména obydlují zemi blízko vody, varani nilští jsou známy lezením na stromy, aby mohli sníst vejce z ptačích hnízd.
Hrošík liberijský (Choeropsis liberiensis)
hrošík

Hrošík liberijský je nejmenším členem hroší rodiny, váží pouze 350 až 550 liver oporit 8000 librovému hrochovi říčnímu. Kvůli ničení přirozeného prostředí lze hrošíka liberijského najít už jen v malé oblasti v západní Africe. Jsou to noční a samotářští tvorové, které je těžké sledovat v divočině. Jako všichni hroši tak i hrošíci liberijští jsou býložravci a živí se trávou, dužnatýmu rostlinami, spadlým ovocem a další nízou vegetací. Většina hrošíků liberijských v amerických zoo dnes pocházejí z jednoho hrošíka, kterého dostal prezident Calvin Coolidge v roce 1927.


Surikata (Suricata suricatta)
surikata

Surikata je malým členem rodiny, která obydluje suché otevřené oblasti a savany jižní Afriky. Surikaty jsou známy svým vzpřímeným postavením a vysoce společenským chovaním, podobně jako psouni stepní. Tato společenská zvířata žijí v koloních a kopají propracované podzemní nory. Surikaty se typicky postaví přímo na zadní nebo dokonce na prsty, aby zavětřily vítr a pátraly po útočících supech. Mají vynikající zrak a jsou schopni dělat nejméně deset druhů zvuků, včetně alarmového štěkání.Hadilov písař (Sagittarius serpentarius)
Hyena žíhaná (Hyaena hyaena)
Nosorožec tuponosý (Ceratotherium simum)
Prase savanové (Phacochoerus africanus)
Pakůň hřívnatý (Connochaetes taurinus)
Medojed (Mellivora capensis)

Zoo Tycoon 2: Endangered Species >> Video

26. března 2008 v 16:39 | Mich@l
Zoo Tycoon 2 Endangered Species Promo video
16.09.2005 | Velikost: 10,5 MB
Dvě minuty dlouhé veselé video představující skrze záběry z CG filmečků i ze hry datadisk Zoo Tycoon 2: Endangered Species, konkrétně některé z jeho hlavních prvků, na něž se mohou majitelé původní hry těšit.

Patche

26. března 2008 v 16:24 | Mich@l
Zoo Tycoon 2 CZ patch
18.08.2005 | Velikost: 26,8 MB | Autor: Playman
Lokalizovaný patch, který vylepšuje hru (např. o zvířátko můžete přijít i při onemocnění), její výkonost a mnoho dalšího.

Zoo Tycoon 2 patch v22.03.00.0013
5.6.2006 | Velikost: 85,1 MB | Autor: Blue Fang Game
Souhrný patch pro všechny datadisky i původní hru, opravuje rendrovací problémy na grafických kartách NVidia, zvyšuje výkon na počítačích střední a vyšší třídy, v jednom ze scénářů African Adventure hra již nepožaduje adoptaci zvířete, které není k dispozici a tučňák císařský již není ve scénáři Foreign Zoo přiřazován do Severní Ameriky.

HW nároky

26. března 2008 v 16:23 | Mich@l
Procesor:733 MHz nebo vyšší
Operační systém:Windows 98 SE/Me/2000/XP
Pamět:256 MB
Grafická karta:16 MB 3D DirectX9.0 nebo novější
Místo na disku:900 MB
CD-ROM:
4x CD-ROM mechanika
Ostatní:
Klávesnice a myš nebo jiné polohovatelné zařízení. Zvuková karta a reproduktory nebo sluchátka. Připojení k Internetu ke stáhnutí nových objektů.

Trainery na Zoo tycoon 2

26. března 2008 v 16:22 | Mich@l

Trainery ..:::TaDy:::..

Demoverze ke stažení

26. března 2008 v 16:15 | Mich@l
Demoverze Zoo Tycoon 2
17.11.2004 | Velikost: 125,7 MB | Autor: Blue Fang Games
V jediném scénáři, který hra obsahuje, budete mít za úkol adoptovat 4 druhy zvířat (tygra, velblouda, gazelu a páva) a udělat jim vyhovující výběh za pomoci několika objektů, které se nacházejí v plné verzi hry
 
 

Reklama