Wildlife Park

Wildlife Park 2 Recenze + Trailer

9. února 2010 v 15:04 | Michal
Zoologické zahrady patří k těm nejpopulárnějším víkendovým výletům pro menší děti, celé rodiny a osamělé důchodce, zkrátka pro lidi všech věkových kategorií. Po mnoha letech držení dravých šelem v malých kotcích a klecích se ale do módy stále více dostávají volné výběhy, které mají u zvířat a především platících zákazníků evokovat dojem, že se spolu s průvodcem a bandou dalších návštěvníků pohybují opravdovou divočinou. Jak se tedy zdá, Wildlife Park 2 to má co se hráčské obce týče poměrně jednoduché, alespoň v případě, že je dokáže přesvědčit svými herními kvalitami. A myslím že nic nezkazím, když hned ze začátku prozradím, že se tento bod podařilo autorům slušně splnit.

Wildlife Park 2 je hrou spadající do kategorie klasických tycoonovek, což ji staví po bok stařičkého Zoo Tycoon a jeho pozdějšího pokračování. Ačkoliv by někteří mohli Wildlife Park označit za prachsprostou kopii snažící se vydělat na dobrém a populárním základu, je třeba koncept B-Alive vehementně bránit. A to i přes fakt, že hru skutečně vytvořili později než autoři Zoo Tycoon. I tak ale svůj projekt prezentují s celou řadou změn a nápadů, a to ať dobrých či špatných.

HW nároky a cheaty

12. června 2008 v 17:15 | Mich@l
park
Systémové požadavky:
  • Pentium® II 500 MHz oder kompatibel (empfohlen: 1 GHz) ® Pentium II 500 MHz nebo kompatibilní (doporučeno: 1 GHz)
  • 128 MB RAM (empfohlen: 256 MB) 128 MB RAM (doporučeno: 256 MB)
  • 4 MB Grafikkarte mit 16-Bit Farbtiefe 4 MB grafická karta s 16-bitovou barevnou hloubkou
  • CD-ROM-Laufwerk CD-ROM
  • 800 MB freier Festplattenspeicher 800 MB volného místa na pevném disku
  • Windows® 95/98/ME/NT4/2000/XP Windows 95/98/ME/NT4/2000/XP
další

Během hry stiskněte [F2] a do okna které se objeví vlevo nahoře napište "panthera tigris" a stiskněte [Enter].
Odteď můžete stisknout během hry následující kombinaci (pozor ne na numerické klávesnici):
[Alt] + 1 - dostanete 10 000 $
Některé zdroje uvádějí trochu jinou aktivační kombinaci (prý podle verze hry) a více funkcí.
Během hry stiskněte [Alt] + [F2] a do okna které se objeví vlevo nahoře napište "panthera tigris" a stiskněte [Enter].
[Alt] + [1] - + 10.000 $
[Alt] + [2] - - 10.000 $
[Alt] + [9] - 1 návštěvník z parku
[Alt] + [Enter] - odpadky a svinstvo z parku
Na zvoleném předmětu:
[Alt] + [+] - +1 level
[Alt] + [-] - -1 level
Na zvolené rostlině a plotu:
[Alt] + [-] - -1 poškození
Na zvoleném zvířeti:
[Alt] + [C] - stáří +1 měsíc
[Alt] + [R] - plodnost zvířete
Na zvoleném návštěvníkovi:
[Alt] + [W] - hlad -10
[Alt] + [R] - únava -10
[Alt] + [Z] - žízeň -10
[Alt] + [I] - záchod -10
[Alt] + [P] - spokojenost -10
[Alt] + [S] - informovanost -10
[Alt] + [J] - peníze +10
suvenir
pštrosi

Wildlife park - Gold Edition

11. června 2008 v 17:11 | Mich@l
Podobně jako v Zoo Tycoon a v Zoo Empire je i v této hře hlavním cílem vybudovat tu nejlepší zoo. K dispozici tu máte velké množství živočišných druhů. Součástí této zlaté edice je i datadisk Wild Creatures s pravěkými zvířaty.
kosatka
dino
Ve Wild creatures můžete kromě běžných zvířat chovat i zvířata prehistorická. Narozdíl od Dino Island nebo Zoo tycoon dinosaur digs je tu ale nejdříve než je budete moc zakoupit je musíte získat z některého již žijícího druhu. K tomu vám pomůže vědecká laboratoř.

Popis pravěkých zvířat ve hře:

Pár zvířat:

Zebra Kwaga:
Toto zvíře vyhynulo teprve v nedávné době zásluhou lovců kteří ho přehnaně lovili. Podobalo se zebře ale mělo pruhy jen na hlavě a krku, zbytek těla byl hnědý. Získat ji můžete jedině ze zebry Burchelovy.
zebra
Archeopteryx:
Tento tvor byl dlouho považován za přímého předka ptáků odtud také jeho původní pojmenování - prapták. Nebyl to ještě dobrý letec spíše dával přednosti plachtit ze stromu na strom. Získat ho můžete z plameňáka
pták
Velociraptor:
Tento zákeřný masožravý dinosaurus byl postrachem býložravců Mongolské poušti Gobi. Jeho nejhrozivější zbraní byl zatahovací dráp kterým rozpáral každou kořist. Žil ve smečkách. Získat ho můžete z Archeopteryxe.
dinis
Vakovlk:
Další zvíře které bylo vyhubeno lidmi. Vakovlka hubili hlavně pastevci kteří ho považovali za škodnou pro svá stáda. Vypadá jako vlk ale jeho nejbližší příbuzní jsou klokani, koaly a jiní vačnatci. Získat ho můžete z vlka.
vakovlk
Gigantopitecus:
Byl to největší lidoop který kdy žil mnohem větší než gorila. Měl něco přes tři metry. S tímto tvorem se mohli setkat i pravěcí lidé. Někteří vědci jsou přesvědčení že sněžný můž je přežívající Gigantopiték. Získatho můžete z orangutana.
yety
Mamut:
Nejznámější obyvatel ledových plání ve čtvrtohorách - to je mamut. Toto velké zvíře brázdilo ledové pláně do té doby než se oteplilo. Pak vyhynulo protože se nedokázalo přizpůsobit. Podíl na tom měl i lov pralidí. Získat ho můžete ze slona Indického.
mamut
Basilosaurus:
Na vzdory jménu není Basilosaurus ještěr ale pravěká velryba. Na rozdíl od dnešních to byl ale predátor a byl postrachem všech obyvatel moří. Zvláště Dorudonů. Získat ho můžete z kostaky dravé.
ryba
 
 

Reklama