Roller Coaster Tycoon World

Nové gameplaye z Roller Coaster Tycoon World

31. srpna 2015 v 12:18 | Michal
V tomto článku Vám přináším další dva nové gameplaye z Roller Coaster Tycoon World. V tom desetiminutovém můžete vidět i atrakce a nejenom editor stavění horských drah. Dále Atari zveřejnili pár obrázků, kde hráči hrají demo RCTW.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Nové fotky z Roller Coaster Tycoon World a první oficiální video

30. srpna 2015 v 18:58 | Michal
Další den na PAX Prime nám přinesl nové fotky z Roller Coaster Tycoon World, ale i konečně nové oficiální video. Fanouškovské a oficiální fotky najdete níže a video taky. NA fotkách i videu najdete nové atrakce jako klasický detský kolotoč, ruská kola a další adrenalinové atrakce. Zároveň nám ukazují stavbu mostu a zakulacených chodníků a jak funguje editor horských drah. Myslete na to, že všechno, co se ukazuje, je z dema, kde nejsou všechny funkce a ani všechny atrakce. Navíc ani všechno není dokončené. Jediné, co nám můžou vývojáři slíbit, že hra vyjde do konce tohoto roku. Popis některých funkcí v demu si můžete přečíst od jednoho fanouška tady. Dnes navíc od 00:30 začíná na Twitchu livestream dema.
Oficiální obrázky
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Fanouškovské obrázky
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

První obrázky a videa z dema Roller Coaster Tycoon World z PAX Prime

29. srpna 2015 v 9:28 | Michal
Jak jsem Vás informoval v předchozím článku, vývojáři RCTW poskytli hráčům na PAX Prime demo, ve kterém si můžou vyzkoušet některé funkce ve hře. Někteří fanoušci už pořídili první video záznamy a taky pár fotek, na které se můžete podívat níže. Ve hře ještě není vše finální a na čem ještě musí pracovat, říkají fanouškům na PAX Prime. Předpokládám, že po skončení PAX se dočkáme nového příspěvku a snad už vyjde i ten oficiální gameplay.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

První gameplay a demo RCTW budou zveřejněné na PAX Prime + postřehy z gameplay na Gamescomu

21. srpna 2015 v 12:19 | Michal
První gameplay bude široké veřejnosti představen nový gameplay na Roller Coaster Tycoon World a měli by zveřejnit i nové obrázky ze hry, zároveň i demo, které si fanoušci budou moci zahrát. PAX Prime se koná od 28. srpna do 31. srpna. Na Gamescomu byl zveřejněn také gameplay, ale ne iroké veřejnosti. Postřehy z něj si můžete přečíst níže.
Yummy graphics (mňamózní grafika)
Stavění horských drah je velice jednoduché, ale také vám může zabrat hodinu.
Editor terénu je skvělý.
Pokud kolem atrakce postavíte více dekorací, bude pro zákazníky atraktivnější.
Lidé se nepohybují přirozeně, a mají obrovské nohy (návštěvníci nejsou dokončení a stále na nich pracují).
Pokud by hra byla zveřejněna hned teď (v době Gamescomu), tak by byla perfektní, až teda na návštěvníky.
Jsou si jistí, že budeme hru hrát hodiny, jako předchozí díly.

Nové informace a obrázky k Roller Coaster Tycoon World

13. srpna 2015 v 8:38 | Michal
Také Atari se zúčastnili Gamescomu a vypustili do světa nové informace a obrázky ke hře Roller Coaster Tycoon World. Sice slibovali, že tento týden vyjde i gameplay, který je stále v nedohlednu, ale ještě stále není týden pryč. Tak se ho snad dočkáme v následujících dnech. Níže najdete čytři nové obrázky. Na prvním je Fanart, na druhém nový screen ze hry, který je pořízen v nízkém nastavení grafiky, a na dalších dvou zastávka dřevěné horské dráhy, kterou můžete vidět na to screenu za skluzavkou. Na screenu je kromě skluzavky a dráhy i Twister ride za jízdy, kterou nám minulý týden vývojáři představili.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Nové informace:

1. Datum vydání: 4/4 roku 2015 (upřesněno bude v září po prezentaci v Seattleu)
2. V Rollercoaster Tycoon World budeme schopni vybudovat hyper realistické zábavní pary. Komunita RCT (modders), bude vytvářet nádherné atrakce a scenérie, které si budeme moci stáhnout do našeho parku a vychutnat si je.
3. Dráhy a atrakce v RCTW používají složitější simulaci fyziky než v předchozí hrách série. Díky této simulaci máme úžasné designy a jízdu jako v realitě.
4. Stejně jako v RCT3, i v RCT World bude Sandbox - mapa, kde si můžete volně stavět svůj park (nevím jestli i zde budou neomezené peníze, ale asi ano). Dále ve hře budou kampaně a scénáře, kde se plní různé úkoly a výzvy.
5. Volné umisťování objektů: Ve hře můžete umisťovat objekty libovolně kam chcete a v jakémkoliv úhlu.
6. Zaoblené chodníky: Vyberte si z několika typů chodníků a můžete je postavit rovné nebo i nově zaoblené v jakémkoliv úhlu.
7. Úprava terénu: Terén a voda se budou moci v RCTW upravovat.
8. Výběr z několika map i prostředí

Fotky z vytváření atrakcí do Roller Coaster Tycoon World

1. srpna 2015 v 13:18 | Michal
V novém příspěvku nám jeden z vývojářů popisuje vývoj jedné z atrakcí (Twister ride) a k tomu přiložil i tři nové fotky. Popis i obrázky najdete v článku níže. Také před několika dny byl zveřejněn také příspěvek, z kterého se dozvídáme o updateu stránek a steamu, zveřejnění prvního gameplaye na Gamescomu v Německu, který bude progíhat příští týden, a že hra bude podporovat custom scenery (obsah vytvořený hráči). V dalším příspěvku nám odhalí zase něco nového a uvidíme obrázek Twister ride přímo ze hry.

"Ahoj všichni! Já jsem Steph, jeden z vedoucích umělců na Nvizzio a RCTW. Dnes chci mluvit o Flat Rides (adrenalinové atrakce). Jak víte, atrakce jsou základním kamenem parku. Jsou už předem postavené, ready-to-go a většina z vás z nich bude mít své první příjmy v parku. Chceme se podělit o to, jak jsou tyto atrakce vytvářené a ukázat vám, jak to zde ve studiu probíhá. Flat rides nabízejí skvělou příležitost k zobrazení našeho procesu od početí a myšlenky až po finální výrobek. Použijeme Twister ride jako příklad.

Twister ride - Concept art

Koncept
Všechno to začíná s naším týmem koncepčních umělců, kteří rozvíjejí myšlenky z různých fotek a podle nich načrtávájí koncepty. Před tím než použíjí pero na tabletu, zkoumají reálné atrakce a dělají si poznámky ohledně mechanismu, kapacitě a materiálech. Ve studiu máme dokumentaci o rozměrech a velikostech atrakcí z celého světa, aby byly co nejreálnější, ale zároveň si zanechaly kouzlo a styl série RCT. Poté, co vypracují počáteční koncepct (v případě Twisteru zahrnuje vozíčky, podpěry, řídící kabinu, světla, a další mechanismy), srovnají nákres s jejich reálnýmy fotkami, aby měly správné rozměry a vzhled. Teď máme hotový koncept, který je připraven na další fázi. V tomto bodě se umělci setkají se zbytkem týmu a musí vše schválit než se pustí do vytvoření atrakce v 3D.

Twister ride - 3D Rendering

Vytváření 3D modelu
Koncept Twisteru je nyní předán 3D umělcům, kteří budou vytvářet model pomocí softwaru, jako je 3DS MAX a ZBRUSH. Jak je vidět na obrázku výše, model je kompletně bez textur a poprvé ho vidíme v 3D. Je úžasné vidět transformaci z 2D na 3D, a často dokonce v této fáze přidáváme další drobné detaily, aby byla atrakce realističtější.

Model musí být dokončen před tím, než se začne s texturami. Umělci vytvářejí textury nebo používají už hotové textury jako je beton, dřevo, a ocel. Používáme tématické palety podle tónu na každou atrakci. Je to vlastně jeden z nejvíce časově náročných částí procesu, protože je velmi důležité, aby vypadala, jako kdyby byla vyrobena ze skutečných materiálů. Je to také stádium, kde se ujišťujeme, že naše výtvory odpovídají obecnému stylu, barvě a velikosti.

V této fázi také přetáhneme 3D model do Unity, který nám umožňuje vidět modely v parku. Jakmile je struktura a model schválen, můžeme začít s animací.

Tento proces bude srovnatelný s tím, co budeme nabízet s UGC, což vám umožní vzít souboru z 3D editoru a převést jej do něčeho, co hra může rozpoznat.

Twister ride - Testured and in Unity 5

Animace
Tam, kde naši návrháři a 3D modeláři vytvářejí atrakci, animátořiji přivádějí k životu. Již v koncepční fázi začnou proces tím, že zkoumají, jak by měla atrakce fungovat. Jejich výzkum zahrnuje sledování videí skutečných atrakcí a vytvářet ty stejné pohyby ve 3D, a někdy dokonce i navštěvují reálné parky, aby pochopili, jak atrakce skutečně fungují (Všichni bychom si přáli takovou práci!).

Nejdříve se vytvoří kostra na 3D modelu, která s ním umožňuje manipulovat v 3DS Max nebo Maya. Jakmile je hotová, animátor vytváří různé soubory animací jízdy, které budou použity v enginu.

Konečná fáze - integrace
Nyní s hotovým modelem, texturou a animací umělci pracují s našimi programátory na přidání Twister ride do hry. Všechno zkontrolujeme a náš tým designérů pak nastaví parametry pro jízdu (vzrušení, zvracivost, intenzita, bezpečnost, atd), a teď je atrakce hotová.

Nový screenshot ze hry Roller Coaster Tycoon World

10. července 2015 v 10:17 | Michal
Ehmm Wow... Vývojáři RCTW zveřejnili již v pořadí 12 příspěvek na oficiálních stránkách a s ním i nový screenshot ze hry. Screen vypadá naprosto fantasticky. Můžete na něm vidět horskou dráhu s nástupištěm a byl pořízen den před uveřejněním příspěvku. Grafika vypadá skvěle a celá horská dráha dost reálně. Osobně jsem víc zvědavý na atrakce a doufám, že je udělají co nejreálnější. Jinak v příspěvku uvádějí nového člena týmu a popisují, co on a ostatní udělali za práci. Celý si ho v angličtině můžete přečíst tady.

Nový screenshot z Roller Coaster Tycoon World

25. června 2015 v 14:45 | Michal
Atari bohužel nezveřejnili nic z Roller Coaster Tycoon World na E3 pro širokou veřejnost, ale nyní nám v novém příspěvku přináší fotku ze hry. Dřívě než zveřejní nějaké dráhy a kolotoče, chtěli ukázat grafiku, krajinu a dekorace. Jejich celý tým stále na hře pracuje a těšit bychom se na ní mohli už koncem roku. Celý příspěvek v AJ majdete tady. Podle mě grafika vypadá nyní fantasticky a doufám, že nás vývojáři překvapí.

Nové screeny budky řídícího horské dráhy

12. června 2015 v 17:35 | Michal
Máme tu další nové screeny z vývoje RCTW. Můžete na nich vidět budku řídícího horské dráhy. Vývojáří se nově zaměřují také na detaily, ne jako když v předchozích RCT bylo pouze jednoduché nástupiště.
imagebam.com imagebam.com

Nový obrázek Hyper Coaster

2. června 2015 v 18:10 | Michal
Vývojáři momentálně pracují na horských drahách a zveřejnili nový obrázek Hyper Cosater.

 
 

Reklama