Roller Coaster Tycoon 3

Walpapery

27. března 2008 v 15:17 | Mich@l
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Super stránka o rct3

15. března 2008 v 9:13 | Mich@l
Jukněte se sem ta nej stránka o rct 3....

Horské dráhy z RCT3

3. prosince 2007 v 15:47 | Mich@l

Seznam horských drah, Transportních drah a vodních drah z Roller Coaster Tycoon 3

Horské dráhy:
Všechny kolotoče z RCT3

2. prosince 2007 v 14:16 | Mich@l

Seznam Adrenalinových atrakcí, které se nacházejí v základní hře Roller Coaster Tycoon 3

Bucking Bull
Čtyři rodeo električtí býci, na kterých se můžou návštěvnící svézt. elektrického rodeo býka zná snad každý.
imagebam.com

Chairswing
Vypadá jako klasický řetízkový kolotoč, akorát má více sedaček blízko sebe a točí se vlnkovatě. Hodně se vyskutuje v amerických zábavních parcích.
imagebam.com imagebam.com

Nové scénáře do rct3

2. prosince 2007 v 13:55 | Mich@l
Tady jso nové scénáře do rct3 (možná i datadisků). Zatim je jich tam pár, ale (možná) časem přibydou. Jak stahovat by tam mělo být vysvětlené.

Finální verze (1.2) dema ke stažení

1. prosince 2007 v 8:25 | Mich@l
Atari a Frontier vydali již třetí upravenou verzi dema (1.2), prý již finální. 163 MB soubor můžete stahovat z Tiscali Games. Verze 1.2 nabízí totožný obsah jako obě předchozí, došlo ovšem k odstranění řady grafických chyb a konfliktů. Teoreticky by finální demo mělo být založeno na již hotovém herním kódu, který je v tuto dobu již dokončen a hra se nezadržitelně řítí na předvánoční trh. Pokud patříte k těm nadšencům, kteří hrají demo stále a stále dokola jistě si verzi 1.2 stáhněte i přes to, že nemáte s předchozími žádné technické problémy. Již verze 1.1 totiž přinesla některé drobné změny (odrazy světla z kovových konstrukcí nebo také zpřehledněné menu stavby atrakcí, s novými prvky jako vodní příkop).

2 Trainery do RCT 3

4. listopadu 2007 v 11:06 | Mich@l
ROLLER COASTER TYCOON 3
- Neomezeně peněz
Ovládání:
1)Spusťte trainer
2)Spusťte hru
3)Stiskněte F1 pro přidání 9999999 peněz
4)Hrajte :-)

- Odemyká všechny scénáře

pokračování článku ještě nějaké info o rct3

8. září 2007 v 8:14 | Mich@l
•Jakou kameru zvolit?
Aby vám práce s kamerou sedla co možná nejlépe, máte na výběr hned ze čtyř různých režimů. Asi nejkompaktnější je "Normal" kamera, která umožňuje volnou rotaci kolem osy a zoomování. Úhel pohledu je standardně fixní, ale dá se pomocí stisknutého kolečka myši měnit. V momentě, kdy kolečko uvolníte, úhel se zase automaticky vrátí do své výchozí pozice.

Pro zaryté nepřátele 3D kamery je přichystána "isometric" kamera. Ta ve své podstatě napodobuje pohled, který znáte z 2D strategií. Úhel pohledu je tomu tedy přizpůsoben a nedá se vůbec měnit. Otáčení pohledu je možné jen po 90° stupních, přičemž volně se dá s kamerou jen zoomovat. Úplným opakem je "Freelook" kamera, jenž nemá prakticky žádné omezení. Skrze kolečko myšky zoomujete a přes pravé tlačítko zase rotujete kolem dokola či libovolně měníte úhel pohledu. Poslední možností je "Advanced" kamera, jenž je vylepšenou variantou "Normal" kamery. Rozdíl spočívá v tom, že úhel pohledu se automaticky mění s tím, jak v mapě zoomujete.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Zbrusu novou možností, kterou vám umožňuje právě 3D engine, je i zkoušení vašich atrakcí, zejména horských drah, z pohledu první nebo třetí osoby. Díky této volbě si plně vychutnáte jízdu na vašich tratích přesně tak, jak ji zažívají návštěvníci parku (obrázek). Nejvíce efektní je asi posadit se na místo cestujícího a sledovat to samé, co ostatní. Nebo si pohled oddálit a pozorovat, jak lidé zděšeně ječí při průjezdu zvláště vypečenými úseky vámi vymyšlenéí horské dráhy. Je ale nutné dodat, že tato 3D kamera není ničím převratným, neboť ji obsahoval už Theme Park World z roku 1999.

Ještě nějaké info o rct3

8. září 2007 v 8:13 | Mich@l
Už více než 5 let uplynulo od vydání komečně úspěšné hry Rollercoaster Tycoon z dílny fenomenálního Chrise Sawyera. V roce 2002 pak následoval druhý díl, který ale kvůli malému množství změn a skoro stejné grafice nezaznamenal zas až takový ohlas mezi hráči, i když se prodával stejně dobře. Logicky vzato měla nastalá situace dvě možná řešení. Buď se mohla dát celá série RCT k ledu nebo udělat třetí pokračování, které by ale přineslo markantnější změny než posledně. Jelikož čtete tyto řádky, je vám asi jasné, že zvítězila druhá možnost. Nutno ovšem dodat, že Rollercoaster Tycoon 3 (dále už jen RCT3) tentokrát vyrobila firma Frontier Developments známá díky Elite. Tvůrce předchozích dílů Chris Sawyer s nynějšími autory však úzce spolupracoval, resp. dohlížel na ně a poskytoval konzultace.

•Kariéra ředitele zábavního parku
A co vám tedy inovovaný RCT3 vlastně přináší? Předně je to zachovalý herní systém, jenž se v zásadě nijak nezměnil. Stále jste totiž stavěni do role ředitele zábavního parku, který zajišťuje jeho rozvoj a údržbu. Je třeba budovat a vynalézat nové atrakce, starat se o pohodlí a zábavu návštěvníků či dirigovat své zaměstnance. Vaše snažení většinou komplikuje omezený finanční rozpočet a svou roli sehrávají i různé faktory, které jsou předmětem jednotlivých scénářů.

Nejatraktivnější herní volbou RCT3 je zcela jistě mód kariéry, kde na vás čeká 18 samostatných scénářů. Jako obvykle je část misí přístupná hned od začátku a další se odemknou dohráním těch předchozích. Docela zajímavě je řešena volba obtížnosti. Scénáře totiž nejsou členěné na lehké nebo těžké a to z toho důvodu, že každý z nich se dá dohrát hned třemi různými způsoby.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

V případě, že například splníte minimální požadavky scénáře, máte možnost scénář vítězně ukončit. Když se na to ale cítíte, můžete v rozehrané misi pokračovat a pokusit se splnit následující požadavky odpovídající střední nebo obtížné úrovni. Vtip je tedy v tom, že ve stejném scénáři si na své přijdou jak začátečníci, tak ostřílení hráči. Každý z nich si splní to, na co má a dle svého uvážení poté přikročí k pokročilejším misím.

Recenze

28. srpna 2007 v 9:30 | Mich@l
Co hra vlastně přináší?
Hra obsahuje hned několik typů hry a to od Career mode, přes Sandbox mode až ke Custom scenario. V Career mode, nebo-li módu kariéry se stanete ředitelem zábavního parku a jste zasazeni do 18 velice dobře zpracovaných scénářů. V Sandbox mode (módu pískoviště) nejste omezeni snad ničím...peněz máte nekonečno, máte k dispozici všechny výzkumy, takže se nemusíte o nic starat...snad jen o samotnou výstavbu parku a zařizování toho, aby se vašim návštěvníkův zde líbilo. A nakonec je zde mód Custom scenario, kde můžete hrát vámi vytvořené scénáře. Tyto scénáře se tvoří v sekci Tools a můžete si vytvořit prakticky cokoliv, co ke scénáři patří (úkoly, velikost mapy, atd...). Jinak ve hře najdete opravdu solidní nabídku různých atrakcí, jako jsou například desítky různých horských drah a desítky atrakcí pro méně i více náročné návštěvníky.

Herní engine
Hra prošla velkou revolucí a to hlavně v grafické podobě. RCT1, RCT2 a jejich datadisky byly vytvořené ve 2D a RCT3 již dostal nový nádech 3D grafiky. Engine utáhne najednou mnoho prvků, jako jsou tisíce návštěvníků, desítky atrakcí a mnoho dalších věcí, jako jsou ptáci a nebo hladina vody. Dále nová podoba RCT3 nabízí velice dynamický svět, kde přechází den v noc, mění se zde počasí z velkých veder na chladné lijáky a bouře a naopak a stíny se mění v závislosti na postavení Slunce.

Ovládání
Ovládání hry se moc nezměnilo od předešlých dílů RCT. Stavění horských drah je stejné jako dříve. Jen zde přibyly nějaké nové nástroje, jako jsou například tvorba neuvěřitelných ohňostrojů. Naopak už zde není možnost stavění tunelů, které jistě budou každému chybět, neboť nejdou stavět podzemní horské dráhy a různé atrakce jako dříve.

Hosté v parku
Vaši návštěvníci jsou nyní obohaceni lepší AI než tak bylo v předchozích dílech RCT. Aby se návštěvníkům opravdu hodně líbilo ve vašem parku, musíte dodržovat mnoho faktorů, jako jsou čistota parku, nepříliš drahé jídlo, pití a různé suvenýry. Jako zpestření hry jsou hosté VIP, kteří občas navštíví váš zábavní park. Na jejich dojmu z parku pak záleží, jestli úspěšně dokončíte scénář nebo ne. Pokud se jim u vás z nějakého důvodu nebude líbit, musíte se snažit a pokoušet vylepšovat vše co se dá, aby při příští návštěvě zazářili nadšením. VIP postavy zde pod pseudonymy představují známé osobnosti ze skutečného světa. Jednou takovou postavou je například Clint Bushton, což je vlastně bývalý americký prezident USA (i jeho podoba ve hře tomu napovídá). Hra nabízí ještě možnost Peep Designer, kde si můžete vytvořit vlastní návštěvníky i třeba se svým jménem.

Vyzkoušení atrakce na vlastní kůži ?
Ano. I tuhle možnost autoři do hry přidali. Jedná se o Coaster Cam, kde můžete vyzkoušet jakoukoliv atrakci ve hře. Jízda třeba vámi postavenou horskou dráhou je opravdu skvělý herní zážitek.

Závěr
Tuhle hru můžu doporučit hlavně těm, co milují budovatelské strategie bez válčení. Celá hra je zábavná, což tomu dodává i vysokou hratelnost. Navíc díky novému prostorovému pohledu na svět RCT3 je hra graficky lepší.
 
 

Reklama