Planet Coaster

Vyšla oficiálně hra Planet Coaster

27. listopadu 2016 v 10:11 | Michal
17. listopadu 2016 vyšla oficiálně hra Planet Coaster. Hru prozatím nenajdete u nás ani v kamených obchodech a ani v online e-shopech. Dá se zatím zakoupit pouze na Steamu za 37,99 euro (cca 1 026 Kč). Hru samozřejmě čeká spousta bezplatných aktualizací a pravděpodobně i nějaké dodatky. Má slušně nášlápnuto, jelikož je mezi fanoušky RCT série a hráči velmi oblíbená.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Kupte si hru Planet Coaster Alpha

10. dubna 2016 v 12:41 | Michal
Už nyní si můžete na oficiálních stránkách zakoupit hru Planet Coaster. Ovšem pokud už chcete hrát teď, musíte si zaplatit verzi Planet Coaster: Early Bird Alpha Edition. Pokud si zakoupíte tuto verzi dostanete přístup k alfa verzi hry, která bude dostupná k hraní až do vydání úplné hry a zároveň bude průběžně akrualizována. Nyní se ve hře můžete postavit 13 atrakcí, pět obchodů, chodníky, vyzdobit váš park s první várkou různých objektů a scenérií, a s použitím cheatu underconstruction postavit i dva typy horských drah. Na výběr máte z několika map a samozřejmě už nyní váš park navštíví i návštěvníci a svezou se na atrakcích. Další větší aktualizace proběhne 24. května a přinese úpravu terénů, oficiálně i editor horských drah a možná i nějaké další věci, které zatím nebyli prozrazeny. Hotová hra má vyjít před koncem roku 2016.

Kupujte zde

Planet Coaster (hotová hra - pouze předobjednávka) - 26,99 Euro (cca 730 Kč)
Planet Coaster: Early Bird Alpha Edition (hned ke stažení alfa verze) - 67,99 Euro (cca 1850 Kč)
Livestreamy alfa verze s vývojáři

Video z vytváření návštěvníku v Planet Coaster

2. listopadu 2015 v 15:06 | Michal
Konečně tu máme taky novinku ke hře Planet Coaster. Vývojáři zveřejnili první video z vývoje, v kterém nám představují návštěvníky a personál a hlavně to, jak se budou chovat a reagovat na určité podněty. Je vidět, že zřejmě na rozdíl od RCTW se zde hodně zaměřili na samotné návštěvníky.

Sneak Peek: Animace návštěvníků na horské dráze v Planet Coaster

17. října 2015 v 17:57 | Michal
Konečně tu máme i novinku ze hry Planet Coaster, a to malý sneak peek návštěvníků na horské dráze. Opravdu je to jen malí ukázka, jelikož vývojáři pro nás již brzy chystají další novinky. Prozatím nevíme, na co se můžeme těšit, takže se necháme překvapit.

Nové informace a obrázky k Planet Coaster z Gamescomu

9. srpna 2015 v 14:20 | Michal
Tentokrát tu máme novinky ohledně hry Planet Coaster. Také vývojáři této hry se zúčastnili Gamescomu v Německu a prozradili pár informací a zveřejnili i nové obrázky. Na prvním je stánek s hamburgery a fronta lidí, na druhém jedna z horských drah, na třetím návštěvníci s maskotem, na čtvrtém jedna z atrakcí, kterou můžete znát už z dodatku RCT 3 Wild!, kde se jemnovala Claw of Doom, na pátém další atrakce kterou jste si mohli stáhnout do RCT 3 z netu, je podobná Revolution a můžete ji znát i z Matějské, na šestém pouze maskot a na sedmém concept art, kde najdete horskou dráhu, ruské kolo, návštěvníky a chodníky nad zemí a atrakci, která už byla i v RCT3 a můžete ji i najít na poutích (takový ten hodně vysoký řetízák).
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Nové informace:

1. Vývoj Planet Coaster je stále v prvotní fázi.
2. Bude zde tolik různých stylů drah (staré a nové) a spousta flat rides (atrakce). Bude skutečně těžké vymyslet styl dráhy, který nebude ve hře! Flat rides a dráhy budou vysoce detailní s funkčními pohyblivými částmi, detailními částmi drah a i podporami.
3. Úroveň detailů je neuvěřitelná, hosté jsou tak detailní (a jedineční, bude těžké najít dva stejné). Hosté reagují na vše ve hře, stejně tak i personál. Čím blíže k nim budete, tím více detailů uvidítě a můžete se přiblížit až tak, že uvidítě pouze jednoho návštěvníka.
4. Jejich pohyby a výrazy v obličeji vám řeknou, jestli jsou šťastní, unavení atd. I když si je oddálíte můžete vidět jejich náladu ve stylu chůze.
5. Nálada personálu bude hrát velkou roli v tom, jak se budou pak chovat k hostům. Takže musíte váš personál udržovat šťastný.
6. Budou zde i zaoblené chodníky.

Nový rozhovor o Planet Coaster

23. června 2015 v 13:38 | Michal
Frontier oznámili vydáni Planet Coaster minulý týden na E3 a kromě toho, že zveřejnili první tailer, poskytli i nějaké informace o samotné hře.

Stránka Polygon zastihla jednoho z vývojářů Davida Brabena, který hru popsal jako pokus o oživení mrtvého žánru.

" Přehodnocujeme každý aspekt původních her a zatím se nám daří. Máme tolik fanoušků těchto strategických her, kde stavíte svůj vlastní zábavný park a víme co je dobré a co ne."

Frontier a Atari vydaly Roller Coaster Tycoon 3 už v roce 2004. Barben řekl, že se prodalo více než 10 miliónů kopií, částečně proto, že hra byla postavena na předvídání pokroku v herních technologiích.

" Když jsme před několika lety vytvářeli Roller Caoster Tycoon 3, pracovali jsme opravdu tvrdě a snažili jsme se vytvořit tu nejlepší hru. V té době neměla konkurenci. Za několik grafických věcí jsme byli i kritizováni, tak jsme je odstranili. Podpořili jsme pixel shader a reflexní vodu. Z tohoto důvodu se hra i dále prodávala dobře. Je to hit číslo jedna v hitparádách i po těch skoro deseti letech od vydání. Je to stále de facto "coaster game", i když se spousta lidí snaží vytvářet nové."

Planet Coaster je postaven na Cobra enginu, který byl použit i v Roller Coaster Tycoon 3. " Nyní toho můžeme vytvořit mnohem více a mnohem lépe. Hodně jsme se toho naučili od vydání RCT3. Cobra je teď mnohem víc modernější a pokročilejší než v roce 2004."

Zdá se, že Planet Coaster bude obsahovat VR horské dráhy (což znamená, že budou mít reálné podstavce, které v RCT3 nebyly a museli jste si je stáhnout a sami postavit), ale zatím nechtějí moc prozradit. "Stavíte zábavní park. Staráte se o to, aby návštěvníci byli šťastní. Když si stanovujete všechna ta pravidla k řízení, snažíme se, aby byly co nejvíc intuitivní. Bude to něco nového, něco svěžího. Hledáme řešení, jak můžeme přidat všechny tyto vlastnosti, a aby se líbily. Doufáme, že z traileru uvidíte všechnu tu lásku, kterou jsme do hry vložili. Je tam spousta krásy a emocí."

3D moduly z Planet Coaster

22. června 2015 v 17:35 | Michal
Sice Tyto tři 3D Moduly byly zveřejněny už dříve a najdete je i na oficiálních stránkách hry, ale přidávám je i sem, ať se na ně můžete podívat i tady v tom odkazu. Na prvním jsou návštěvnící s maskotem, na druhém návštěvníci ve vozíku horské dráhy a na posledním jedna z atrakcí. Doufám, že brzy přibydou další. Nejvíc jsem zvědavý na atrakce.

V roce 2016 vyjde hra Planet Coaster

17. června 2015 v 13:51 | Michal
Nejenom, že nás čeká vydání Roller Coaster Tycoon World a Frontier připravuje Coaster Park Tycoon, ale nově studio Frontier vydává také hru Planet Coaster. Nevím jestli Palnet Coaster není vlastně Coaster Park Tycoon, když je to od stejného studia. Grafika hry je spíš taková cartoon (kreslená), ale i tak nevypadá vůbec špatně, ale rozhodně nejdřív budu chtít vidět gameplaye než si hru pořídím. Hra byla představena na E3.

INFO:
Podle toho, co píší na HREJ.CZ je Coaste Park Tycoon přejmenován na Planet Coaster. Takže nevyjdou tři hry, ale jen dvě.
Trailer:
Popis:
Planet Coaster bude nová destinace pro každého, kdo se zajímá o kreativní hraní, horské dráhy, parky a jejich řízení. Planet Coaster je novou evolucí ve hrách, kde stavíte zábavní park, a to od tvůrců známe značky.

Nabízíme Vám vůbec nejlepší nástroje k stavění a designu, s kterými přivedete Váš park k životu a budou do něj proudit davy lidí. Planet Coaster Vám dá úplnou svobodu, aby váš park byl jedinečný. Také můžete svoji kreativitu sdílet s celým světem.

Datum vydání: 2016 na PC

Předobjednávka

19,99 liber, což je nějakých 755 Kč

Oficiální stránky

Najdete zde trailer, fotky, 3D modely (taky najdete zde) a další informace ohledně hry, předobjednání a vydání.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Studio Frontier vydá v roce 2016 hru Coaster Park Tycoon

1. února 2015 v 10:12 | Michal
Od vydání třetího dílu série Roller Coaster Tycoon jsme se doposud nedočkali žádného dalšího pokračování, ale nyní nám vývojáří naservírují hned dvě. Kromě Roller Coaster Tycoon World, o kterém už nějaký ten pátek víme, studio Frontier vyvíjí svojí verzi budovatelské strategie, která ponese název Coaster Park Tycoon.

Hra bude prozkoumáváním zcela nových teoríí, jelikož studio Frontier stálo za již zmiňovaným Roller Coaster Tycoon 3 z roku 2005. O hře samotné však příliš známo není. Vývojáři slibují, že propojí možnosti pro jednoduchou realizaci kreativity s propracovanou simulací. Hra má vyjít v roce 2016, a to exkluzivně na PC.

Osobně se na oba tituly moc těším. Uvidím až podle prvních obrázku, videí a gameplayů, jestli hra bude stát za koupi.
 
 

Reklama