Fotky z vytváření atrakcí do Roller Coaster Tycoon World

1. srpna 2015 v 13:18 | Michal |  Roller Coaster Tycoon World
V novém příspěvku nám jeden z vývojářů popisuje vývoj jedné z atrakcí (Twister ride) a k tomu přiložil i tři nové fotky. Popis i obrázky najdete v článku níže. Také před několika dny byl zveřejněn také příspěvek, z kterého se dozvídáme o updateu stránek a steamu, zveřejnění prvního gameplaye na Gamescomu v Německu, který bude progíhat příští týden, a že hra bude podporovat custom scenery (obsah vytvořený hráči). V dalším příspěvku nám odhalí zase něco nového a uvidíme obrázek Twister ride přímo ze hry.

"Ahoj všichni! Já jsem Steph, jeden z vedoucích umělců na Nvizzio a RCTW. Dnes chci mluvit o Flat Rides (adrenalinové atrakce). Jak víte, atrakce jsou základním kamenem parku. Jsou už předem postavené, ready-to-go a většina z vás z nich bude mít své první příjmy v parku. Chceme se podělit o to, jak jsou tyto atrakce vytvářené a ukázat vám, jak to zde ve studiu probíhá. Flat rides nabízejí skvělou příležitost k zobrazení našeho procesu od početí a myšlenky až po finální výrobek. Použijeme Twister ride jako příklad.

Twister ride - Concept art

Koncept
Všechno to začíná s naším týmem koncepčních umělců, kteří rozvíjejí myšlenky z různých fotek a podle nich načrtávájí koncepty. Před tím než použíjí pero na tabletu, zkoumají reálné atrakce a dělají si poznámky ohledně mechanismu, kapacitě a materiálech. Ve studiu máme dokumentaci o rozměrech a velikostech atrakcí z celého světa, aby byly co nejreálnější, ale zároveň si zanechaly kouzlo a styl série RCT. Poté, co vypracují počáteční koncepct (v případě Twisteru zahrnuje vozíčky, podpěry, řídící kabinu, světla, a další mechanismy), srovnají nákres s jejich reálnýmy fotkami, aby měly správné rozměry a vzhled. Teď máme hotový koncept, který je připraven na další fázi. V tomto bodě se umělci setkají se zbytkem týmu a musí vše schválit než se pustí do vytvoření atrakce v 3D.

Twister ride - 3D Rendering

Vytváření 3D modelu
Koncept Twisteru je nyní předán 3D umělcům, kteří budou vytvářet model pomocí softwaru, jako je 3DS MAX a ZBRUSH. Jak je vidět na obrázku výše, model je kompletně bez textur a poprvé ho vidíme v 3D. Je úžasné vidět transformaci z 2D na 3D, a často dokonce v této fáze přidáváme další drobné detaily, aby byla atrakce realističtější.

Model musí být dokončen před tím, než se začne s texturami. Umělci vytvářejí textury nebo používají už hotové textury jako je beton, dřevo, a ocel. Používáme tématické palety podle tónu na každou atrakci. Je to vlastně jeden z nejvíce časově náročných částí procesu, protože je velmi důležité, aby vypadala, jako kdyby byla vyrobena ze skutečných materiálů. Je to také stádium, kde se ujišťujeme, že naše výtvory odpovídají obecnému stylu, barvě a velikosti.

V této fázi také přetáhneme 3D model do Unity, který nám umožňuje vidět modely v parku. Jakmile je struktura a model schválen, můžeme začít s animací.

Tento proces bude srovnatelný s tím, co budeme nabízet s UGC, což vám umožní vzít souboru z 3D editoru a převést jej do něčeho, co hra může rozpoznat.

Twister ride - Testured and in Unity 5

Animace
Tam, kde naši návrháři a 3D modeláři vytvářejí atrakci, animátořiji přivádějí k životu. Již v koncepční fázi začnou proces tím, že zkoumají, jak by měla atrakce fungovat. Jejich výzkum zahrnuje sledování videí skutečných atrakcí a vytvářet ty stejné pohyby ve 3D, a někdy dokonce i navštěvují reálné parky, aby pochopili, jak atrakce skutečně fungují (Všichni bychom si přáli takovou práci!).

Nejdříve se vytvoří kostra na 3D modelu, která s ním umožňuje manipulovat v 3DS Max nebo Maya. Jakmile je hotová, animátor vytváří různé soubory animací jízdy, které budou použity v enginu.

Konečná fáze - integrace
Nyní s hotovým modelem, texturou a animací umělci pracují s našimi programátory na přidání Twister ride do hry. Všechno zkontrolujeme a náš tým designérů pak nastaví parametry pro jízdu (vzrušení, zvracivost, intenzita, bezpečnost, atd), a teď je atrakce hotová.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

který díl roller coaster tycoon je nejlepší

Roller coaster tycoon 1 12.2% (224)
Roller coaster tycoon 2 5.9% (108)
Roller coaster tycoon 3 56.7% (1042)
Roller coaster tycoon 1 a 2 2.7% (50)
Roller coaster tycoon 2 a 3 6% (110)
Roller coaster tycoon 1 a 3 4.6% (85)
Všechny 6.8% (124)
Žádný 5.1% (94)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama