Nový rozhovor o Planet Coaster

23. června 2015 v 13:38 | Michal |  Planet Coaster
Frontier oznámili vydáni Planet Coaster minulý týden na E3 a kromě toho, že zveřejnili první tailer, poskytli i nějaké informace o samotné hře.

Stránka Polygon zastihla jednoho z vývojářů Davida Brabena, který hru popsal jako pokus o oživení mrtvého žánru.

" Přehodnocujeme každý aspekt původních her a zatím se nám daří. Máme tolik fanoušků těchto strategických her, kde stavíte svůj vlastní zábavný park a víme co je dobré a co ne."

Frontier a Atari vydaly Roller Coaster Tycoon 3 už v roce 2004. Barben řekl, že se prodalo více než 10 miliónů kopií, částečně proto, že hra byla postavena na předvídání pokroku v herních technologiích.

" Když jsme před několika lety vytvářeli Roller Caoster Tycoon 3, pracovali jsme opravdu tvrdě a snažili jsme se vytvořit tu nejlepší hru. V té době neměla konkurenci. Za několik grafických věcí jsme byli i kritizováni, tak jsme je odstranili. Podpořili jsme pixel shader a reflexní vodu. Z tohoto důvodu se hra i dále prodávala dobře. Je to hit číslo jedna v hitparádách i po těch skoro deseti letech od vydání. Je to stále de facto "coaster game", i když se spousta lidí snaží vytvářet nové."

Planet Coaster je postaven na Cobra enginu, který byl použit i v Roller Coaster Tycoon 3. " Nyní toho můžeme vytvořit mnohem více a mnohem lépe. Hodně jsme se toho naučili od vydání RCT3. Cobra je teď mnohem víc modernější a pokročilejší než v roce 2004."

Zdá se, že Planet Coaster bude obsahovat VR horské dráhy (což znamená, že budou mít reálné podstavce, které v RCT3 nebyly a museli jste si je stáhnout a sami postavit), ale zatím nechtějí moc prozradit. "Stavíte zábavní park. Staráte se o to, aby návštěvníci byli šťastní. Když si stanovujete všechna ta pravidla k řízení, snažíme se, aby byly co nejvíc intuitivní. Bude to něco nového, něco svěžího. Hledáme řešení, jak můžeme přidat všechny tyto vlastnosti, a aby se líbily. Doufáme, že z traileru uvidíte všechnu tu lásku, kterou jsme do hry vložili. Je tam spousta krásy a emocí."

zdroj: Polygon
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama