Transport tycoon

11. května 2008 v 13:58 |  Ostatní Tycoony

Popis

Transport Tycoon je velmi stará budovatelská strategie z dílny Mirco Prose a Chrise Sawyera. Podle mého názoru ale pořád ještě nejlepší i když rok vydání je myslím 1993. Zatím žádná z podobných her mě nedokázala tak zaujmou a bavit skoro do nekonečna. Jde o to, že vy jste šéf dopravní společnosti a vaším úkolem je nezkrachovat a vydělat co nejvíce peněz. Máte k dispozici jak suchozemskou dopravu (auta, vlaky), tak i leteckou a námořní. Na ostrově jsou rozmístěny města a továrny a vy musíte vozit zboží například z uhelného dolu uhlí do elektrárny nebo třeba obilí z farmy do továrny na potraviny, které pak můžete zase vozit do větších měst. Můžete se ale zaměřit také na osobní dopravu, autobusy a letadla především. Doporučuji ale začít s vlaky, uhelné vlaky vydělávaji v průměru nejvíce.

Hra začíná v roce 1950 (první verze transport tycoonu v 1930). K dispozici máte staré autobusy a parní lokomotivy. Časem se dostáváte k čímdál modernějším dobám - doby se staví modernější, k dispozici je nová technika atd. Dokonce se dostanete až do dob, kdy všude jezdí elektromagnetické vlaky nebo jednokolejky, létají letadla podivných tvarů a pokud máte zaplé katastrofy, můžete spatřit i UFO. Postupem času samozřejmě vaše dopravní prostředky stárnou, tak je potřeba je vyměnit. Do hry se také zapojuje umělá inteligence - nepřátelská firma. Můžete jich proti sobě mít až osm. Dělají vlastně úplně to samé co vy. V této verzi tycoonu máte tu výhodu, že můžete nepřátelskou firmu koupit.
Tato hra byla vyvinuta pro systém MS-DOS, takže se nedivte nad grafickým spracováním. I přes to je na svou dobu velmi pokroková, propracovaná a mě se dokonce i to grafické provedení líbí. Celou hru podbarvuje příjemná midi jazzová hudba, takže hra příjemně plyne. Tycoon má opravdu mnoho možností, různých vychytávek atd. Ve verzi deluxe vám nabízí dokonce 4 různá prostředí: Jarní (klasika, zelená tráva atd.), zimní, pouštní a zem hraček (šílenost). Ještě bych rád vyzdvihl chybovost hry. Za celých těch 12 let, co hraji tycoon mi totiž ani jednou nespadl, nekousl se nebo neprovedl něco neočekávaného. Hra běží v rozlišení 640x480 a 256 barev a dokonce podporuje hraní přes síť s jedním spoluhráčem přes protokol IPX.

Systémové Požadavky

Minimální konfigurace: 386 @ 80MHz, 8MB RAM, MS-DOS či Windows, 10MB volného místa (ale i méně), 1MB graf. karta, zvuková karta, myš. Tato verze je ale určena pro Windows XP, dosovou můžu dodat, pokud jí ještě seženu.

Instalace pro Windows XP

Stáhněte si nejprve soubor ttdxreg.rar, ve kterém najdete informace do registrů a dvakrát poklepejte a dejte Ano. Poté stáhněte hru (ttdx.rar) a rozbalte ji v nějakém adresáři. Jděte do složky hry a nastavte u ttdpatchw.exe ve vlastnostech kompatibilitu pro windows 95 a 256 barev na 640x480 (viz. screenshot). Poté už můžete přes tento exe soubor hru hrát.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Matouš (mvolke.blog.cz) Matouš (mvolke.blog.cz) | E-mail | Web | 11. května 2008 v 19:05 | Reagovat

Cau nevis prosimte jak se instaluje Patch?

2 Mich@l Mich@l | Web | 12. května 2008 v 6:05 | Reagovat

ne to newim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama