Duben 2008

Cruise ship tycoon

29. dubna 2008 v 15:38 | Mich@l |  Ostatní Tycoony
lod
Popis hry: Budovatelská strategie, v niž si budujete svou výletní loď.

Recenze: >> ZDE <<

Cheaty:

Během hry napište jeden z následujících cheatů pro aktivaci příslušné funkce:

IAmACheater - zapne cheat mode
GameDebug - zapne herní debug mód
EngineDebug - zapne engine debug mód
CatDebug - zapne všechny debug módy a cheat mód
MovieCapture - zapne přehrávání

Po aktivování předešlých cheatů jsou aktivovány následující kombinace kláves:

[Ctrl]+[Shift]+[ * ] - dostanete více peněz
[Ctrl]+[Shift]+[F11] - zapne čtverce a přidá více peněz
[Ctrl]+[Shift]+[K] - přechodná změna počasí
[Ctrl]+[Shift]+[F9] - zapne čtverce na objektech
[Ctrl]+[Shift]+[F10] - zapne čtverce na objektech
[Ctrl]+[5] - vyčerpáte všechno palivo
[Ctrl]+[6] - srazíte se s ledovcem
[Ctrl]+[7] - srazíte se skálou
[Ctrl]+[8] - ztratíte se v moři bez cesty domů
[Tab] - změní pohled na Mmsux mód
[Ctrl]+[Shift]+[F8] - neznámý efekt
[Ctrl]+[0] - neznámý efekt

Golf resort tycoon

29. dubna 2008 v 15:24 | Mich@l |  Ostatní Tycoony
Žánr: budovatelská strategie
Minimum: Pentium II 300 MHz, 64 MB RAM, Windows
Doporučeno: Pentium III 550, 128 MB RAM
3D: ne
Multiplayer: ne
Homepage: http://www.activisionvalue.com/salespages/Golf/Golf.htm.
Výrobce: Cat Caddy Games
Distributor: Activison

Před několika málo týdny se objevilo na Internetu několik informací o novém projektu Sida Meiera s názvem Sim Golf. Opět se opěvovala genialita Meierova myšlení, ovšem ejhle - právě v té době vydala poněkud neznámá firma Cat Caddy Games hru Golf Resort Tycoon, která je mimo jiné taktéž inspirována golfem.

Golf Resort Tycoon vychází z klasického základního systému budovatelských strategií. Vaším úkolem je tedy budovat a budovat v naději, že jednou váš výtvor proslavíte a stanete se bohatými a známými. Tentokrát ovšem nebudete stavět zábavný park, zoologickou zahradu či města, ale něco úplně jiného - golfový areál. Inu, proč ne? Golf je sport kolem kterého se točí obrovské sumy peněz a proto je i pro mnoho lidí a společností ve skutečném životě velice zajímavý. A stejné je to i v Golf Resort Tycoon.Žánr: budovatelská strategie

Minimum: Pentium II 300 MHz, 64 MB RAM, Windows
Doporučeno: Pentium III 550, 128 MB RAM
3D: ne
Multiplayer: ne
Homepage: http://www.activisionvalue.com/salespages/Golf/Golf.htm.
Výrobce: Cat Caddy Games
Distributor: Activison

Před několika málo týdny se objevilo na Internetu několik informací o novém projektu Sida Meiera s názvem Sim Golf. Opět se opěvovala genialita Meierova myšlení, ovšem ejhle - právě v té době vydala poněkud neznámá firma Cat Caddy Games hru Golf Resort Tycoon, která je mimo jiné taktéž inspirována golfem.

Golf Resort Tycoon vychází z klasického základního systému budovatelských strategií. Vaším úkolem je tedy budovat a budovat v naději, že jednou váš výtvor proslavíte a stanete se bohatými a známými. Tentokrát ovšem nebudete stavět zábavný park, zoologickou zahradu či města, ale něco úplně jiného - golfový areál. Inu, proč ne? Golf je sport kolem kterého se točí obrovské sumy peněz a proto je i pro mnoho lidí a společností ve skutečném životě velice zajímavý. A stejné je to i v Golf Resort Tycoon.

Hra samozřejmě nabízí několik módů, konkrétně pak dva - Instant Action a Challenges. První ze dvou jmenovaných vám nabízí zcela nezávazné hraní, druhý mód pak obsahuje několik různých scénářů, které musíte splnit (například vybudovat devíti jamkové hřiště či pěti hvězdičkový a tím pádem ten nejluxusnější golfový areál). Vždy dostanete na začátku výběr ze tří obtížností, které se od sebe liší sumou peněz, kterou máte od počátku k dispozici (a to je na dlouhou dobu také poslední rozdíl). Máte tedy peníze, nějaký ten pozemek (může se nacházet na malém ostrůvku, v horách, terén samozřejmě dle libosti upravovat) a k tomu odhodlání vybudovat to nejlepší golfové hřiště na světě (tedy, jak kdo :-). Protože je Golf Resort Tycoon budovatelskou strategií, strávíte nejvíce času právě výstavbou všelijakých budov, obchůdků a především pak golfových hřišť. Existuje několik typů golfových hřišť, které se liší velikostí (přesněji řečeno počtem odpalů nutných k jejich úspěšnému dokončení) a také sumou peněz, za kterou je možno je vybudovat. Výběrem jednoho typu však samotná výstavba hřiště nekončí - musíte dráhu natáhnout či zatáhnout do stran a nakonec umístit také samotnou jamku. Aby hřiště nevypadalo všedně, můžete jej zpestřit umístěním několika "pastí" na hráče, jako jsou vodní příkopy či písečné duny (bunkry) a kromě toho můžete do okolí vysázet třeba několik málo stromů (to proto, aby měli golfisté horší výhled :-), přidat cestičky, keříky… V tomto ohledu však hra nenabízí tolik možností a voleb jako například Rollercoaster Tycoon. Ještě se zmíním o jedné zajímavosti související s výstavbou cest - popravdě se totiž s nimi nemusíte ani trochu obtěžovat, golfisté a návštěvníci vašeho golfového areálu stejně chodí po trávě (což je ale pravda tak trochu pochopitelné :-).

Pokud již máte vystavěné nějaké to hřišťátko, přichází první golfisté. Většinou jsou to zprvu samí amatéři, kteří se tak sice navenek opravdu chovají a tváří, ale v jádru jsou to rozmazlenci :-). Abyste uspokojili jejich potřeby, musíte neustále stavět nová a nová hřiště, a co je horší, také spoustu hotelů, záchodků či tréninkových místností (bublina, která se čas od času objeví nad jejich hlavami, vám má vždy naznačit, co je na areálu špatné, co by se mělo dokoupit či postavit…). Pro ty méně zkušené golfisty pak mimo jiné i speciální výcvikové kluby. Budov tohoto typu najdete ve hře opravdu velice slušný počet, GRT se však od ostatních budovatelských titulů liší absencí výzkumu, což je však vhledem k zasazení hry do prostředí golfového areálu pochopitelné. Ještě se vrátím ke golfistům, jakožto k osobám, které využívají služeb vašeho parku. Na jejich pošpinění musím říct, že vám celé hřiště ničí svým hraním (tedy o to se spíše starají krtci a jiná zvířata, ale i lidé se na tom podílí) a tak je nutné najmout nějaké ty lidičky, kteří se o trávník na hřištích budou starat (to znamená zabíjet zvířata a lidi :-), sekat trávník, zalévat ho). Jedinou potěšující zprávou je, že každý golfista má vlastní osobnost, má jiný golfový styl, je jinak schopný a jinak reaguje na vzniklou situaci (proto je velice zajímavé vybrat si jednu oběť a chvíli ji pozorovat - zjistíte, jak hraje, nezapomenutelné jsou akty zlosti či naopak radost po nevydařeném respektive vydařeném úderu). Navíc vám pak hra nabízí u každého z golfistů několik ukazatelů, které značí jak je šťastný, hladový, jaký má pocit z vašeho parku a co mu chybí atd. K dispozici pak jsou ještě také různé statistiky (finance, názory návštěvníků), informace o aktuální počasí a jiné doplňky.

Dobře to zní a dobře se to taky hraje - to si můžete být naprosto jisti. Golf Resort Tycoon je hra docela zábavná a pokud milujete budovatelské strategie stejně jako já, nudit se u ní rozhodně nebudete (a nebudete se nudit i když budovatelské strategie nemilujete, věřte mi :-). Je pravda, že jsem za celou dobu hraní objevil několik málo chybek a dokonce přišel na systém, jakým se dá celá hra bez sebemenších problémů dohrát. Vám ho ale samozřejmě neprozradím a nepřijdete-li na něj, budete se jistě fantasticky bavit. Ještě se zmíním o další "chybce" a to v podobě grafické úpravy - ta je dle mého soukromého názoru snad horší než v RCT (alespoň že hra nabízí více rozlišení a je tedy hratelná i na počítačích s většími monitory). Navíc animace jsou opravdu hrozné a když vidíte několik za sebou stojících golfistů provádět ten samý pohyb, moc dobře vám z toho nebude (animaci kterou musím naopak pochválit je samotné zahrání míčku - vypadá docela věrohodně a hlavně by bez ní hra nebyla zcela realistická, což je velice důležité). Právě proto jsou grafika a s ní související animace jedny z mála věcí, které mě celou dobu hraní vadily (upozorňuji, že na obrázcích hra vypadá minimálně o třídu lépe než ve skutečnosti, takže se nenechejte zmást :-). Kritika by měla padnout také na hardwarovou náročnost hry - údaje uvedené v tabulce berte prosím hodně z rezervou, protože i na rychlejším PC se hra po několika hodinách hraní začne kousat (můžete sice namítnout, že to dělá většina her, ale pokud vezmeme v úvahu, že RCT se dalo rozběhnout plynule i na Pentiu 200, je to opravdu rozdíl :-). Alespoň trochu vyzdvihnout pak musím hudbu se zvuky, které hru příjemně doplňují a nijak zvlášť nenarušují herní atmosféru, také menu je velice pěkně udělané.

Podtrženo a sečteno je Golf Resort Tycoon dobrou budovatelskou strategií, která má jistě šanci zaujmou minimálně každého fanouška tohoto herního žánru. Ani ostatní hráči by touto hrou neměli pohrdnout, protože po sečtení všech plusů a mínusů mohu s čistým svědomým říci, že se jedná o titul nadprůměrně kvalitní a dobrý :-).
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Deep Sea Tycoon 2

29. dubna 2008 v 15:12 | Mich@l |  Ostatní Tycoony
2deep
Popis:
Pokračování Deep Sea Tycoon přivede hráče stejně jako předchozí díl do podmořského světa, kde budete mít možnost vytvořit podvodní ráj dle svých představ. Budete moci plavat s velrybami, jezdit na želvách, hrát si s delfíny a mantami. Ve hře je třicet misí od Karibiku po Hawai, Stingray City, Turtle Farm, Whale Dive, Dolphin Rides, Manatee Paradise a další.

Demo:
>> zde << (32Mb)

HW požadavky:
Pentium 800 MHz
Windows 98/ME/XP/2000
64 MB RAM
4x CD-ROM
DirectX 9
DirectX 9 Compatible 3D video and sound card (16 MB)
500 MB Hard Disk space
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Deep Sea Tycoon

29. dubna 2008 v 15:00 | Mich@l |  Ostatní Tycoony
deep sea tycoon
Popis:
V této hře se podíváme do podmořského města které si sami vybudujeme. Můžeme si vybrat mnoho cest jakými se vydáme.Můžeme se stát válečníky,kteří neznají slitování,těžaři,které nezajíme příroda,či zarputilými ochránci přírody.
Hra také nabízí mnoho zajímavých charakterů,třeba mluvícího delfín,atlantského válečníka,či šíleného vědce.Hra obsahuje čtyři módy.
Naučné mise-Prostě naučné mise kde se naučíte ovládání hry navíc vás zasvětí do mnoho věcí týkajících se hraní.
Samostatné mise:Tady si prostě vyberete jednu misi a snažíte se splnit úkol který dostanete který dostanete na začátku mise. Mise jsou rozdělený na několik skupin.to samé je u příběhu.
Bedna s pískem: Prostě volný mód.Vyberete si jednu mapu a začnete si stavět jak se vám líbí,pokud to rozpočet dovolí.
Příběh:Klasická kampaň.Vyberete si jednu skupinu,třeba válečnou a plníte mise.Skupiny jsou tři.V každé je deset misí a jedna bonusová.
Budovy se dělí na válečné,turistické,obchodní,obytné,zvířecí,výrobní a těžební
zajímavá je také možnost vykopávat poklady.které můžete zpeněžit

Hw Požadavky:
Pentium 350 MHZ
Windows 98/ME/XP/2000
32 MB RAM
4X CD ROM
DirectX 9
DirectX 9 Compatible 3D video and sound card (16MB)
Mouse
Keyboard
175 MB of Hard Disk space

Demo: >> Stahuj << (44Mb)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Circus Tycoon

26. dubna 2008 v 10:39 | Michal |  Ostatní Tycoony
Popis hry:
Povedená tycoonovka z cirkusáckého prostředí.

HW Požadavky:
233 Mhz CPU, Windows 95/98/ME/2000/XP, 32MB RAM, (Win 2000 - 64 MB, Win XP - 128MB), 350 MB HDD, 4 MB Video Card with Direct X 8.0 support

Cheaty:
Po napsání některého kódu zmáčkněte [Enter]:
cash - $10 000
fame - zvýšení slávy
pactice - zvýšení praxe
sad - všichni budou deprimovaný
happy - všichni budou šťastný
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Cinema Tycoon

26. dubna 2008 v 10:35 | Mich@l |  Ostatní Tycoony
cinema
Popis hry:
Jednoduchá hra, kde se staráte o své kino.

HW Požadavky:
OS: Windows 98, Windows 2000, Windows XP, Windows Me, Paměť: 128 MB, CPU: P3 800

Demo: >> stahuj << (15Mb)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Fallout tycoon

26. dubna 2008 v 10:31 | Mich@l |  Ostatní Tycoony
RECENZE:
Ač se to zdá vzhledem k neporovnatelně vyšší tvůrčí volnosti podivné, spektrum freeware žánrů je o dost užší než spektrum žánrů komerčních her. Některé jsou zkrátka tak obtížné na vytvoření, že se jich mezi hrami zdarma najde skutečné minimum. Nejedná se ani tak o adventury, o nichž se to často říká (ostatně fakt, že jde o jednu z nejbohatších rubrik na Plných hrách, něco naznačuje), jako spíše o simulátory s realistickým fyzikálním modelem, RPG a - strategie. Navrhnout a zrealizovat dobrou strategii, lhostejno zda tahovou, realtime či budovatelskou, si žádá velké úsilí a programátorské schopnosti. Je velice potěšující moci opět, již poněkolikáté, pochválit české nezávislé vývojáři, že do toho i přesto šli, a co víc, dovedli svou práci k úspěšnému konci.

Fallout Tycoon je budovatelskou strategií z dobře známého prostředí parádních postapokalyptických RPG od firmy Black Isle. K jeho hraní je velmi vhodné vyznat se v reáliích života na nukleární válkou poznamenané Zemi. V několika herních módech je totiž možné vystavět město mnoha tváří. Lze se zaměřit na obyvatele vaultů, zemědělství, výzkum, nebo na ghouly, mutanty, stát se základnou Bratrstva oceli. Dokonce je možné stavět i na troskách předválečných měst.
Hráčům Fallout Tycoon nabízí především pětici velice dobře nadesignovaných misí, v nichž hráč do začátku dostane již postavené nebo rozestavěné domy a nějaký poměrně složitý úkol, kupříkladu udržet město po sto let s určitou populací nebo vynalézt technologii určitého stupně a nenechat si přitom rozbořit laboratoře. Samotné hraní pak již probíhá ve stylu SimCity - staví se obytné zóny, nejrůznější funkční budovy (farmy, laboratoře, studně, bary, nemocnice…) a opevnění (zdi, věže, sudové valy). Význam vojenských objektů je zde o poznání vyšší, než v klasické budovatelské hře, dosti často totiž město sužují nájezdy nepřátelských vojáků, kteří před svou neodvratnou smrtí dovedou nadělat v základně pořádný bordel.

Boje jsou zpracovány docela hezky, problém ovšem je, že jsou až příliš časté a trochu drobí hratelnost. Obtížnost hry je pak možná až přestřelená a dohrát byť jen jednu z pětice misí dá pořádně zabrat. A když už se sypou výtky, interface mohl být také vyřešen lépe, kupříkladu funkce undo by určitě neškodila, možnosti obchodu, útoku apod. by měly být přístupny přímo z hlavní obrazovky a ne až přes PIPboye a konečně hře by určitě slušela nějaká ingame nápověda, k čemu která budova slouží (opět jen nešikovně přes PIPboye).

Vedle již zmíněných misí nabízí Fallout Tycoon možnost zkusit si postavit samostatné město s pár tisícovkami peněz do začátku, tedy klasicky jako v SimCity, či dokonce hru na globální mapě, ne nepodobnou čtvrtému dílu zmíněné komerční série. Kdo tedy této české freegamesce přijde na chuť, může se bavit opravdu dlouho.

Po technické stránce není hra provedena zdaleka bezchybně. Intro se podivně seká, ve hře čas od času poblikávají postavy, ale zase to není nic, co by se nedalo přežít. Grafika je lehce nadprůměrná, objektům by určitě slušelo více detailů. Je otázkou, nakolik jsou použité sprity původní a nakolik vykradené a různě upravené z původních Falloutů, ale to může být nakonec vcelku jedno - kde není žalobce, není ani soudce…

Ačkoliv není po všech stránkách dokonalý, je Fallout Tycoon přece jen výjimečnou hrou mezi budovatelskými a vlastně vůbec všemi freeware strategiemi. Nabízí slušnou hratelnost a obrovské množství možností - a navíc je česky.

zdroj: plnehry.idnes.cz

Download: >> zde << 12Mb
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

2 CD keye

1. dubna 2008 v 16:05 | Mich@l |  Roller Coaster Tycoon 3
RLD4-WT6R-Z2SY-YGFN-T7Z8-4KDB
RLD2-WZNN-FJ7H-FM7K-B6HJ-5EFZ