Leden 2008

Pište

7. ledna 2008 v 18:00 | Mich@l |  Tycoon City: New York
Sem můžete psát o hře Tycoon city: New York.
Co si o ni myslíte, vaše názory na hru, co se vám
na ni líbí nelíbí nebo jestli něco nepotřebujete poradit.
(např. jak udělat ten a ten úkol nebo jak postavit budovu
nebo jak otočit lavičku apod.).
tycoon city: New York

Čeština

7. ledna 2008 v 17:37 | Mich@l |  Tycoon City: New York

Češtinu najdete tady.


Trailery

7. ledna 2008 v 17:36 | Mich@l |  Tycoon City: New York

Minutu a tři čtvrtě dlouhé dynamické video z titulu Tycoon City: New York, které za doprovodu svižné hudby nabízí sestřih in-game záběrů, jež názorně presentují vizuální stránku hry a také fungování slibovaných herních prvků v praxi.

Video je dlouhé 2 minuty 18 sekund a nabízí sestřih záběrů z různých částí virtuálního New-Yorku, respektive jeho části zvané Manhattan. Právě v ní se hráč pokusí chytnou za pačesy svoji jedinečnou šanci prosadit se jako obchodník, majitel divadla, kina, kasina, řetězce s rychlým občerstvením atd.. Video kromě záběrů z žijících ulic nabízí i scénu, kde je názorně předvedeno stavění podniku od základů až po světla na střeše, která mají přilákat pozornost budoucích zákazníků.

Devadésati sekundové intro.

Trainery

7. ledna 2008 v 17:35 | Mich@l |  Tycoon City: New York
Každý trainer je odlišný a většinou obssahují cheat pro nekonečně peněz, odemknutí různých částí hry, atd ...

Patch

7. ledna 2008 v 17:33 | Mich@l |  Tycoon City: New York
Patch v1.1.0.5 pro strategii Tycoon City: New York, který přináší opravu nevelkého množství bugů, upravuje nahrávací časy a zvyšuje stabilitu hry.

Demoverze ke stažení

7. ledna 2008 v 17:31 | Mich@l |  Tycoon City: New York
Hratelná demoverze budovatelské strategie od společnosti Atari.
TYCOON CITY: NEW YORK
Velikost dema: 626 MB
>> STÁHNI <<

Další recenze

7. ledna 2008 v 17:30 | Mich@l |  Tycoon City: New York
New York, New York, nojo. A tak volám jako hrom, ať je tycoonů milion! A ono je. Tenhle nový si nabral skutečně velké sousto - jedno z nejslavnějších měst světa, známé pod familiérní přezdívkou Big Apple, Velké jablko. Chcete si někdo kousnout?

Vždycky jsem měl slabost pro New York. Nejdřív se mi líbily mrakodrapy, samozřejmě, sedmiletého kluka uchvátí tyhle monstrózní obelisky, v jejichž oknech se zrcadlově odráží okolní svět. A když znáte New York jen zprostředkovaně - skrze velkoformátové fotografické publikace za 499 korun a desítky ohraných videokazet s filmy, ve kterých se tím neuvěřitelným městem prohánějí žluté taxíky, Krotitelé duchů nebo svatořečení umělci Basquiat a nadranej Jackson Pollock - tak vám přijde jako skoro mytické sídlo multikulturních bohů. Jako starší jsem poznal jeho jinou tvář z píšniček Lou Reeda a těch všech, co do světa vyvrhlo hnízdo punku, legendární klub CBGB's. Patti Smith, Television, Ramones, Talking Heads a někde jinde na kafi uprostřed Greenwich Village osamělá Suzanne Vega, která mi tu teď mimochodem zpívá o klukovi, co skočil ze zvonice. To jsou věci.

Jenže hra Tycoon City: New York není o klucích, co skáčou ze zvonic, není o rozervaných básnících, předčítajících své verše v prvních patrech obchodů s racionální výživou a buddhistickými cingrlátky na rohu xté ulice a bůhvíjaké avenue, není o nahém kovbojovi na Times Square. A o čem tedy, když si vybrala za cíl právě srdce liberální Ameriky? Dobrá otázka.


Recenze

7. ledna 2008 v 17:27 | Mich@l |  Tycoon City: New York
Asi každý někdy slyšel o jednom malém americkém městečku. O městečku, kde se budovy drápou k oblakům. O městečku, kde turistů je plný dvůr. O městečku s 20 miliony obyvatel. O městečku zvaném New York. Díky vývojářům ze studia Deep Red Games (autoři Vegas: Make it Big a Beach Life) můžete nyní, prostřednictvím nové budovatelské strategie Tycoon City: New York, navštívit legendární část Big Apple s názvem Manhattan. Na to, jestli se jeho virtuální návštěva vyplatí nebo ne, se zaměříme v této recenzi.

Jak už zaznělo v dojmech z dema, tato hra se od SimCity liší tím, že nejste totiž stavěni do pozice "poloboha" starosty, který by budoval celé město od základů, nýbrž jste zde spíš pragmatickým byznysmenem, který se nachází v již částečně postavené metropoli. Začínáte v roli newyorského obchodníka v poklidné čtvrti s malým obnosem na kontě. Bez majetku a bez věhlasu. Úkolem je prosadit se v konkurenčním prostředí a úspěšně vést svou říši. Nepsaným cílem celé hry je vyšplhat se co nejvýše mezi desítku nejbohatších lidí celého New Yorku. Za druhý cíl lze považovat splnění všech úkolů a odemknutí všech částí Manhattanu.

HW požadavky

7. ledna 2008 v 17:22 | Mich@l |  Tycoon City: New York
Minimální konfigurace:
PROCESOR:1800MHz
PAMĚŤ:256MB
GRAFIKA:64MB
VOLNÉ MÍSTO:cca 800MB
Samozhřejmě je nutná CD mechanika + zvuková karta a reproduktory nebo sluchátka. A taky mít nejnovější DirectX .
Doporučená konfigurace:
PLATÍ PRAVIDLO, ČÍM VÍC, TÍM LÍP.

Základní info

7. ledna 2008 v 17:21 | Mich@l |  Tycoon City: New York
Tycoon City: New York je klasická tycoon strategie od týmu Deep Red a společnosti ATARI, která hráči poskytuje šanci vypracovat se z nuzných začátků až na magnáta, který vládne celé řadě obchodních a průmyslových odvětví v městě, které nikdy nespí - New Yorku, respektive jeho nejživější části zvané Manhattan. K dispozici je více než 100 různých obchodních odvětví, v nichž může hráč uplatnit své schopnosti a dovednosti. Může se stát úspěšným majitelem řetězce obchodů, nočních klubů, vést prestižní divadlo na Brodawayi, založit a vést mediální impérium, hlavně však neustále zvyšovat svoji reputaci, zviditelňovat své jméno a pravidelně zásobovat svůj učet tučnými sumami dolarů. Tycoon City: New York nabídne do značné míry reálně zpracovanou repliku skutečného New Yorku se celou řadou známých budov a jiných významných míst, což hře dodává na atraktivitě. Z hlavních herních prvků je třeba jmenovat možnost neustále vylepšovat svoji činnost v celé řadě oblastí. Patří sem možnost zvyšování kapacity, zkrášlování, reklama a další způsoby sloužící k přilákání nových zákazníků. V kterýkoli moment je navíc možné zjistit reakce obyvatel New Yorku na to co hráč právě provádí a na základě toho plánovat další kroky, jako je stavba nových budov pro vlastní i veřejnou potřebu, nebo výstavba zcela nových sousedních lokalit, odkud poplynou další tučné zisky.
tycoon city: New York