Recenze

28. srpna 2007 v 9:30 | Mich@l |  Roller Coaster Tycoon 3
Co hra vlastně přináší?
Hra obsahuje hned několik typů hry a to od Career mode, přes Sandbox mode až ke Custom scenario. V Career mode, nebo-li módu kariéry se stanete ředitelem zábavního parku a jste zasazeni do 18 velice dobře zpracovaných scénářů. V Sandbox mode (módu pískoviště) nejste omezeni snad ničím...peněz máte nekonečno, máte k dispozici všechny výzkumy, takže se nemusíte o nic starat...snad jen o samotnou výstavbu parku a zařizování toho, aby se vašim návštěvníkův zde líbilo. A nakonec je zde mód Custom scenario, kde můžete hrát vámi vytvořené scénáře. Tyto scénáře se tvoří v sekci Tools a můžete si vytvořit prakticky cokoliv, co ke scénáři patří (úkoly, velikost mapy, atd...). Jinak ve hře najdete opravdu solidní nabídku různých atrakcí, jako jsou například desítky různých horských drah a desítky atrakcí pro méně i více náročné návštěvníky.

Herní engine
Hra prošla velkou revolucí a to hlavně v grafické podobě. RCT1, RCT2 a jejich datadisky byly vytvořené ve 2D a RCT3 již dostal nový nádech 3D grafiky. Engine utáhne najednou mnoho prvků, jako jsou tisíce návštěvníků, desítky atrakcí a mnoho dalších věcí, jako jsou ptáci a nebo hladina vody. Dále nová podoba RCT3 nabízí velice dynamický svět, kde přechází den v noc, mění se zde počasí z velkých veder na chladné lijáky a bouře a naopak a stíny se mění v závislosti na postavení Slunce.

Ovládání
Ovládání hry se moc nezměnilo od předešlých dílů RCT. Stavění horských drah je stejné jako dříve. Jen zde přibyly nějaké nové nástroje, jako jsou například tvorba neuvěřitelných ohňostrojů. Naopak už zde není možnost stavění tunelů, které jistě budou každému chybět, neboť nejdou stavět podzemní horské dráhy a různé atrakce jako dříve.

Hosté v parku
Vaši návštěvníci jsou nyní obohaceni lepší AI než tak bylo v předchozích dílech RCT. Aby se návštěvníkům opravdu hodně líbilo ve vašem parku, musíte dodržovat mnoho faktorů, jako jsou čistota parku, nepříliš drahé jídlo, pití a různé suvenýry. Jako zpestření hry jsou hosté VIP, kteří občas navštíví váš zábavní park. Na jejich dojmu z parku pak záleží, jestli úspěšně dokončíte scénář nebo ne. Pokud se jim u vás z nějakého důvodu nebude líbit, musíte se snažit a pokoušet vylepšovat vše co se dá, aby při příští návštěvě zazářili nadšením. VIP postavy zde pod pseudonymy představují známé osobnosti ze skutečného světa. Jednou takovou postavou je například Clint Bushton, což je vlastně bývalý americký prezident USA (i jeho podoba ve hře tomu napovídá). Hra nabízí ještě možnost Peep Designer, kde si můžete vytvořit vlastní návštěvníky i třeba se svým jménem.

Vyzkoušení atrakce na vlastní kůži ?
Ano. I tuhle možnost autoři do hry přidali. Jedná se o Coaster Cam, kde můžete vyzkoušet jakoukoliv atrakci ve hře. Jízda třeba vámi postavenou horskou dráhou je opravdu skvělý herní zážitek.

Závěr
Tuhle hru můžu doporučit hlavně těm, co milují budovatelské strategie bez válčení. Celá hra je zábavná, což tomu dodává i vysokou hratelnost. Navíc díky novému prostorovému pohledu na svět RCT3 je hra graficky lepší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama